CY14B101LA-SZ45XI Integrated Circuit IC Chip for Improved Performance Efficiency
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : CYPRESS
Model Number : CY14B101LA-SZ45XI
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Product Status : Active
Memory Type : Non-Volatile
Memory Format : NVSRAM
Technology : NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size : 1Mbit
Memory Organization : 128K x 8
Contact Now
Product Description:
Product Parameters:
- Core: CY14B101LA
- Supply Voltage: 4.5V to 5.5V
- Power Consumption: 4.5 mW (typ)
- Operating Temperature: -40°C to +85°C
- Operating Frequency: up to 30 MHz