STM32L051T8Y6TR: 32-Bit MCU Microcontroller Unit With Low Power Consumption
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : STMicroelectronics
Model Number : STM32L051T8Y6TR
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 99999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Status : Active
Core Processor : ARM® Cortex®-M0+
Core Size : 32-Bit Single-Core
Speed : 32MHz
Connectivity : I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Contact Now
STM32L051T8Y6TR 32-bit ARM Cortex-M0+ Microcontroller Unit
Product Overview:
Features:
• 32-bit ARM Cortex-M0+ core with a maximum frequency of 32 MHz
• Up to 32 KB of Flash memory and 4 KB of SRAM
• 1.2 V to 3.6 V operating voltage