A3P250-FGG256 IC Chip Programming FPGAs High Performance With Technology
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : A3P250-FGG256
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Operating Temperature : 0°C ~ 85°C (TJ)
Voltage - Supply : 1.14V ~ 2.625V
Product Status : Active
Number of I/O : 84
Package / Case : 256-LBGA
Mounting Type : Surface Mount
PN : A3P250-FGG256
Contact Now
A3P250-FGG256 Programmable IC Chip High Performance FPGA with Technology
Product Description:
A3P250-FGG256 is an Advanced MCU (microcontroller unit) from Altera. It is designed for high performance applications and features a fast 250MHz processor, 256MB of Flash memory, and up to 16KB of SRAM. The device is capable of supporting up to 32 external interrupts and can be used with a variety of peripheral devices.
A3P250-FGG256 Product Parameters:
- Processor: 250MHz ARM Cortex-M3